035175&tid=387//index.php?035175&tid=387->0
Lemmik.ee - portaal loomasõpradele
 
   
Avaleheks |
 
 
  UUDISTEKESKUS  
  FOORUM  
  Koerablogi  
  Kutsikad müügiks  
  Kennel-register  
  Tõututvustused  
  Tasub teada  
  Koolitus  
  Kuulutused  
Kontaktid  
Foorum  
  
  
  
Hetkel lemmikus  
  Külalisi: (6)
Kasutajaid: (0)

Kasutajaid kokku: (12064)
 
Lemmik soovitab  
 
Foorum  
Krantsid
Lisatud: 03.06.2004 20:53, Vaadatud 9009 korda, vastuseid 94
Anni7003.06.2004 20:53
Teen ettepaneku oma segaverelisest koerakesest kirjutada ja siis võiksime kogemusi jagada. Mul eiole tõukoerte vastu midagi - armastan absoluutselt kõiki koeri, aga krantsid on nagu tahaplaanle jäänud. Ometi on nad nii huvitavad. Endal on väike must terijerisegune krants - ilmselt juba mitmendat põlve krants. Olen püüdnud küll kindlaks teha, millisetst tõugudest ta koosneb, kuid ei ole kuigi kaugele jõudnud.

Külaline03.06.2004 21:00
Minul on tegelikult minu arust jumala taksi moodi krants.Tal ei ole mingeid dokumente ega midagi ja seega ta ei ole tõukoer.Samuti on tal lisasilmade asemel hoopis mask, muidu on täiesti taksi värvides ja mõõdus.Minagi armastan kõiki koer, ise tahaks saada kõrvale veel teist paberitega taksi ja rottweilerit.Minu meelest in see lahe teema ja siia võiksid kõik krantsiomanikud kirjutada!!:)

Pamela12

Pille03.06.2004 21:11
Kõige vahvam koerake, kellega ma elus üldse koos olen elanud või kokku puutunud, oli krantsipreili Pepi. Olin 7-aastane kui tädi mulle koera kinkis. Mitu aastat oli Pepi minu suurim õnn ja sõber. Minu ülimalt suureks kurvastuseks otsustasid vanemad pärast teist soovimatut pesakonda koera ära anda, sest meie peres ei leidunud kedagi, kes kutsikaid oleks valmis uputama (tol ajal ei teatud midagi loomade steriliseerimisest ja ma ei tea, kas väikeloomade kliinikutki üldse oli olemas). Koera uued omanikud elasid Rocca al Mares ja kuigi sinna oli pikk tee, käisin teda ikka vahel vaatamas. Aga ühel päeval (pärast järjekordse pesakonna üleskasvatamist) teda enam seal ei olnud. Vastu vaatas väga Pepi sarnane koer, aga mitte tema. Uued omanikud olid jätnud pesakonnast isase koera, kes maja valvaks ja poegi ei tooks kogu aega ilmale. Pepi aga saadeti sugulaste juurde Saaremaale. Kuna tol ajal oli Saaremaal keelutsoon, siis rohkem ma teda külastada ei saanudki... Olen väga palju oma elus nutnud, kui teda meenutan. Oleks ma olnud natukenegi vanem, poleks mitte keegi mitte mingi hinna eest saanud koera minust lahutada. Ja mul ei ole temast isegi mitte fotot. Ainus ülesvõte on tema ühest pojast.
Nii et krantside vastu tunnen alati suurt sümpaatiat. Ja südames alati loodan, et Saaremaal leidis Pepi endale armastava ja hooliva pererahva.

Külaline22.06.2004 09:59
Pillele!
Nii armas ja kurb lugu!

Külaline23.06.2004 13:40
Krants igati auvaarne koer. Tervis, nii fyysiline kui vaimne, ka hulga parem kui toukoeral. Tasub meeles pidada et kohalikest krantsiliinidest tekkisidki vanad toud.

Külaline23.06.2004 15:52
See on õige küll, et tervis on krantsidel parem. Vana koer elas mul 15 aastaseks, tema poeg on juba 12. Arsti juures on nendega väga harva tulnud käia, põhiliselt ainult kaitsesüstimistel.
Pille lugu oli armas jah. Tahtsin juba varem kommenteerida, et kui ka on mingi põhjus, miks vaneamad lapselt koera ära võtavad, tuleb lapsele ikkagi asi põhjalikult ära selgitada, et ei jääks kogu eluks kibestumine sisse. Kui koer anda ära lihtsalt selleks, et mitte järjekordset pesakonda saada, on see küll mõtlematu. Ilmselt polnud vanemate jaoks see koer ikkagi pereliige.
Anni70

Külaline25.06.2004 19:34
Tere!
Võtan ka endale krantsi... kutsikas on kolme koera segu...
ema on dogi ja berhardiini segu ja isa on paberitega hundikoer.
Mullegi räägiti, et krantside tervis tugevam... sain sellele siit ka veel kinnitust...

Külaline25.06.2004 19:35
Pillele>>>>> ilus lugu... kuid kurb =(

Külaline26.06.2004 01:31
kaldun arvama, et "tõde" krantside paremast tervisest võrreldes tõukoertega on müüt. eks ka enamus tõukoeri elab kõrge vanaduseni, samas kui paljude krantside eluiga on vaid 5-6 aastat. vabapidamisel juhtub nendega igasugu õnnetusi, ja paljusid ei viida ka arsti juurde. ja ega ikka ei ole võimalik, et 2 erinevast tõust puruhaiget koera teevad kutsika ja need on siis tervisest pakatavad. mõelge ikka ise kah veidi. see et mõni eesti mees elab 100 aasta vanuseks, ei anna põhjust väita, et eesti mehed on kõrge elueaga. m.o.t.t.

Külaline26.06.2004 12:08
Kui krantsid elavad 5-6 aastaseks, tähendab see seda, et looma on võtnud inimene, kes pole temast tegelikult hoolinud - on ilma rahata saanud ja edasi teda lihtsalt kuidagiviisi pidanud. Ka õnnetusi juhtub nendega samal põhjusel rohkem kui tõukoeraga. Samuti ei anta krantsidele niipalju spetstoite ja ei poputata neid nii nagu tõukoeri. Aga vaatamata sellelel kõigele nad on tugevama tervisega. Pole mõtet rääkida kahe haige koera ristamisest, ka krantse on mitmesuguseid - esimese põlve krantse, kellel võivad olla nende esivanemate pärilikud haigused ja mitmenda põlve krantse.

Külaline26.06.2004 14:16
pakkuda buldogi ja krantsi kutsikad.sündinud 12.juuli. 2-isast, üks emane.50 13 501

Külaline30.06.2004 14:12
eile just tõime omale varjupaigast puhast tõugu krantsi. eriti aru ei saa, millega tegu aga tundub, et esivanemates on nii taksit kui ka kääbusšnautserit :))
päris lahe näeb välja....

Külaline30.06.2004 14:39
Meil oli mingi hundikoera ja bokseri segu vahva lontkõrv. Bokseri kange iseloomu ja hundikoera pika ninaga. Punane ja pika karvase sabaga, mis alailma laua pealt toidu maha vehkis.
Armastas joosta ja mürada kuni kõrge eani, jumaladas pallimängu, kilkavaid lapsi ja oma pere juures olemist. Istus õhtuti aias tikripõõsas ja nosis pehmemaid marju. Ja pani oma suure pea kolksti laua serva peale, kui pere hapukurgipurki tahtis avada.
Tahtis alati olla esimene uksest väljudes ja viimane väraval külalist ära saatmas.
Elas 15 aastat ja oli kõigi tohutu lemmik.

Marge

Külaline30.06.2004 14:47
Issand kui armas jutt sul Marge oli, tõsiselt lahe(L)

Pamela12

Külaline30.06.2004 17:20
"ja ega ikka ei ole võimalik, et 2 erinevast tõust puruhaiget koera teevad kutsika ja need on siis tervisest pakatavad"

on kyll voimalik. Hybriidide paremast elujoust raagiti kooli bioloogiaopikuiski geneetika all. Toukoerte probleemid tekkinud inbreedingu depressioonist, neil palju retsessiivseid tou tyybiga seotud geene topeltkoopias. Kui kaks eri tougu koera paaritada siis lahevad heterosygootseks tagasi. Paljusid vaikese geenikoguga touge on selleparast paastetud havingust varske vere sissetoomise labi ristates neid teiste tougudega. Bernhardiinid klassikaline naide.
Krantsidel toiminud peale koigi muu ka looduslik valik sest neid ei poputata nii palju kui toukoeri.

Külaline30.06.2004 17:26
Ameerikas naiteks praegu kahe tou ristandid populaarsemad kui toukoerad sest inimeste jaoks toukoerad yksluiseks lainud. Igasugu imelike nimedega hyytakse neid. Labradori ja puudli ristand on naiteks labradoodle, siis veel olemas cockapoo, schnoodle, maltipoo, jorkiepoo jne

Külaline30.06.2004 18:42
saksamaal ja usas hakkavad levima ntx kahevärvilised puudlid. täitsa lõpp kui ilusad!!
aga siiski jään ma valgetele kindlaks ;)

kadi

Külaline30.06.2004 20:53
Päris huvitav oleks teada, milliseid tõuge mingi krants sisaldab. Enda oma olen küll püüdnud vaadata, et kas on kellelgi veel sellist, et siis uurida esivanemate kohta, aga siiani edutult. Oleks mingi leht, kuhu krantsiomanikud saavad oma pilte üles panna ja siis saaksid teised arvamust avaldada - kellel sarnane koer jne.
Anni70

Bessy01.07.2004 10:08
Mul on kodus kaukaasia lambakoera ja vene verekoera segu, ja kuskilt pidi on ka kollit, sest tal on hõbekolli krae. Nimeks Timmu. Aga iseenesest on ta suur ja armas kaisukaru, Sada kilo võib ära küll tulla (tegelikult ei tea kas ta nii raske on) Teine koer on berna (tõupaberitega) ja temast on Timmu suurem. Igal juhul tahab pidevalt musi anda. Peale pahanduse tegemist põeb ta senikaua kuni talle kindlalt on andeks antud. Samuti on ta tubli aukude kaevaja, ning põõsaste märgistaja (mis pole üldse tore). Nii mõnigi roos ja ilupõõsas on sellesse surnud. Aga ma ei vahetaks teda kellegi teise vastu ära.

Külaline01.07.2004 10:37
Minu esimene koer oli krants, kuid vaatamata sellele tõeline iludus. Ma pole nii ilusat tüdrukut veel varem näinud ning ta on mu vaieldamatu lemmik ka nüüd, mil ta on surnud... Ilma koolituseta väga tark koer, kes sai inimestest nii suurepäraselt aru... Siiani on mõelda temale valus, sest suri ta alles jaanuaris olles kõigest 9-aastane tervisest pakatav rõõmus kutsa.... Seetõttu on ka surma asjaolud/põhjused hägused (ta oli meil maal, kui see juhtus)...

Külaline01.07.2004 11:22
Minu krants tundub olevat dobermanni ja lambakoera segu. Päris põnev eksempaar - pilt on üleval www.koer.ee pildigalerii segavereliste osakonnas Bellona nime all.
Hetkel on ta alles 8 kuune. Igati tubli ja tark. Ise olen talle õpetanud peamisi käsklusi. Kuuletub hästi. Ainult kassidega on ta suhge eriline - kui kassi näeb, siis ajab otsejoones puu otsa. Pole siiani aru saanud, kas ta vihkab neid või tahab mängida.

Kati

Külaline01.07.2004 12:55
Kati - ilus koer on Sul, vaatasin ta pilti.
Koera ja kassi suhe ongi selline, et koer lihtsalt peab teda taga ajama. Minu koer ka teeb seda lihtsalt tagaajamise pärast. Kass, kes eest ära ei jookse teda eriti ei huvita.

Anni70

Külaline02.07.2004 17:35
Kennelisse "Ribessita" sai sel kevadel peavarju Max - põllult leitud kutsikas. Ta kasvab koos teiste tõukoerega, kuid paistab silma erilise nutikusega. Soovime talle edu...

annu13.07.2004 22:11
annu.angaar.ee/jass.jpg

Külaline13.07.2004 23:12
on kyll voimalik. Hybriidide paremast elujoust raagiti kooli bioloogiaopikuiski geneetika all. Toukoerte probleemid tekkinud inbreedingu depressioonist, neil palju retsessiivseid tou tyybiga seotud geene topeltkoopias. Kui kaks eri tougu koera paaritada siis lahevad heterosygootseks tagasi. Paljusid vaikese geenikoguga touge on selleparast paastetud havingust varske vere sissetoomise labi ristates neid teiste tougudega.


kuid looma maailas nt tiiger x lõvi?
Nende Hübriidid ei suuda poegida ja on kehvema tervisega.Seda on loomaaedades testitud.
Saksakeelses Koera raamatus ``Mein Hund``, selles on kirjutatud et krantsid on parema tervisega - MÜÜT
kvaliteet toit ja et kuts liikuda saaks - need on 2 põhiasja et koer terve oleks
Triin

Külaline14.07.2004 20:53
Armastus kah ikka, Triin ;D.
Minu enda esimene koer oli samuti krants - sakslase välimuse & iseloomuga. Super koer! Elas kaua, tegi palju rõõmu (ja vahel ka muret, aga ei iial kurbust või viha), ei hammustanud kedagi kunagi.
Nüüd võtan uue koera, aga alles pärast kahe aastast leinamisaega. Seekord paberitega.
Ent krantsiomanikud - teadke et just teil on maailma kõige originaalsema välimuse ja iseloomuga kuts.
Krantsid rokivad;)

-Tups-

Külaline14.07.2004 21:15
iga krants on omapärane. pole kahte ühesugust koera. Tõukoerad on kõik ära lahterdatud millised omadused peavad neil olema ,nii ei tunne oma koera seal äragi. Mulle meeldivad krantsi rohkem

kity24.07.2004 12:30
Mul on kodus hundi ja laika ristand. Ta on emane koer ja nimeks on tal Desi. Ta saab selle kuul 1aastaseks. Mul oli u. 4 aasta eest Basset Hound. Ta oli paberidegagi aga mingil põhjusel ta lihtsalt ühel suveõhtul tuppa ei tulnud. Armastage koeri olgu nad krantsid või puhtatõulised...

Külaline24.07.2004 17:06
mul on kodus taksi ja cavalieri segu kuigi on jube imelik ja väga naljakas koer .lühikeste jalgadega ja kõrvad on tal ästi karvased ja nina on tal nagu cavalieril saba on ka nagu cavalieril.ta on pruuni -valge -musta kirju tähendab ta on laiguline koer
ta mängib jube energiliselt tal on natuke jahi instinkt.
sellepärast sai ta nimeks charly

maiu

Külaline24.07.2004 22:11
Maiu kui vana su koer on?

Külaline25.07.2004 11:45
Ohhoo..taksist ja cavalierist võib tõesti vahva mixi saada:)
Minule igastahes krantsud meeldivad. Rohkem kui mitmedki tõukoerad. Kuna nad näevad välja palju loomulikumad ja ülearetust ei esine samuti;)
Ja krantside hea tervis EI OLE müüt.

Külaline25.07.2004 11:46
charly on 2 aastane tal just oli sünnipäev nimelt 13 juulil mil sa 2 aastaseks
charly on saadud yhest võru kylast
Charlyt ei vahetaks mitte kellegi vastu

maiu

Külaline25.07.2004 11:49
lisan veel jutule Charly on peaaegu nagu pikakarvaline taks aga ta seda ei ole sest tal on nägu teisugune

maiu

Anni7025.07.2004 11:58
Maiu - kas sul kusagil netis ta pilti ei ole?
Minul on 12 a krants ja ka jahiinstinktidega ning õige väheke taksi kehaga (karvad mitte, aga kui vannist tuleb, siis on näha, et natuke taksi moodi). Ta on küll rohkem terjeri moodi, eriti see kandiline nina. Aga ükskord nägin karmikarvalist taksi ja see meenutas küll minu koera.

Külaline03.08.2004 17:41
Kas kellelgi on soovi saada lähemal ajal toreda krantsikutsika omanikuks? Meie pere lemmikul on 10. aug paiku poegi oodata. Tulevane ema on arvatavalt setteri ning labradori segu, musta värvi. Kutsikate isa on armas lontis kõrvadega hundikoer. Mõlemad koerad on heasüdamlikud ja lastesõbralikud, kes aga ka oma territooriumit valvata oskavad. Kui kellelgi on huvi, palun võtke kiirelt ühendust tel 5294553.

Külaline07.08.2004 14:32
Ka rõõm olla igati tubli krantsi omanik. Mure aga tõenäoliselt ka ainult (mõnede väheste) krantsiomanike oma, nimelt koera (vanust aasta) karv haiseb ja seda eriti märjana. Enda meelest on ta hoitud ja hooldatud hästi.Söögiks saab koerakonserve, kuivtoitu vaheldumisi inimeste toiduga. Närimiskondid, maiustused kuuluvad ka tema ellu. Pesemiseks oleme proovinud kaht šampooni ja sagedust korrast nädalas kuni korrani kuus.
Oskab keegi ehk õpetada, mida teha. (Võibolla mingeid vitamiine, spets. šampoone, jne.)

Külaline07.08.2004 15:16
Mina arvan, et see on lihtsalt seda sorti karv. Minu krantsi karv ka märjana haiseb. Aga ma olen sellega nagu harjunud, vahel isegi mõtlen, et küll on mõnus maalähedane lõhn. Arvan, et mingeid spets šampoone küll pole mõtet kasutada, eriti veel nii tihti. Pese siis kui karv määrdunud on. Meil on nii, et kui tunnen, et koera silitamise järel nagu tahaks käsi pesta, siis tean, et on aeg koera vannitada.
sisselogimata Anni70

Külaline08.08.2004 01:05
Tore, et siin kõik nii krantsisõbralikud on. Meie juures on praegu ajutise kodu leidnud armas must siledat karva lontu, umbes 4-kuune poiss. Ilmus meie õuele tõelise koerailmaga nädal tagasi, aga endine omanik pole ilmunud. Kuts on väga taibukas, oskab õue küsida ja käskluse peale istuda. Aga me ei tohi teda enam kaua enda juures hoida, sest meil on allergikust laps ja olen tal kutsika siinoleku ajal märganud kahtlast ninakinnisust. Parem leida kutsile kiiresti uus kodu, enne kui kiindumus liiga suur saab. Kahju on küll. Oleme lõpetamas ussikuuri, vaktsineerimine seisab seega alles ees. Võibolla leidub lugejate või teie tuttavate seas sellele kutsule peremees? Anna-Liisa, tel 7343969, 5526359

Külaline08.08.2004 14:05
Triin:"kuid looma maailas nt tiiger x lõvi?
Nende Hübriidid ei suuda poegida ja on kehvema tervisega.Seda on loomaaedades testitud.
Saksakeelses Koera raamatus ``Mein Hund``, selles on kirjutatud et krantsid on parema tervisega - MÜÜT"

Tiiger ja lovi eri liigid nagu eesel ja hobune, erisugused ja arvul kromosoomid, selleparast hybriidid voimatud voi viljatud. Koerad ja hunt koik samast liigist. Krantsid geneetiliselt parema tervisega kui toukoerad, see pole myyt.

Külaline08.08.2004 19:44
on küll
triin

Külaline09.08.2004 01:56
Triin, kas tead, mis on inbreeding ehk sugulusristumine? Lisaks sellele rikub tõugusid nende moodiminek, st kui mingi tõug muutub populaarseks, hakkavad aretajad soosima isendeid, kellel nn moetunnus (näiteks kohev kasuk) oleks eriti võimas, muud tunnused ( tervis, paraku) jäävad kahjuks sageli tahaplaanile. Loe kasvõi Lorentzit . Terv., annaliisa

Külaline18.08.2004 18:36
Meie eelmine kuts oli krants, teelt letuda aga jube arukas. Mõis tõugudest ta koosnes ei õnnestunudki välja selgitada. Kahjuks jäi kevadel 9 a auto alla... Nüüd võtsime uue krantsi. Soome hagija ja terijeri segu. Armas kuts aga kipub kanu jahtima... Keegi tweb kuidas seda kommet korast välja saada?

evelypa19.08.2004 10:10
Kõik kirjutavad, et krantsid on tugeva tervisega. Mina kirjutan enda krantsist. Mul on kaks koera. Üks neist on Saksa lambakoer ja teine krants, nimeks Tibur kuid hüütakse tihti ka Tibiks. Tiburi ema on puudel ning isa tundmatu "sõdur". 1,5 aastat tagasi juhtus väike õnnetus ja Tibi tagumise käpa luu oli murdunud. Tehti kolm operatsiooni, kuid ise need luud kokku ei kasvanud. Küll me masseerisime ja liigutasime seda haiget jalga, käisime toas rihma otsas, et ta ei saaks kolmel käpal hüpata vaid prooviks ka neljanda maha panna (lihased siis liiguksid ja aitaksid kaasa vereringele käpas ning see omakorda soodustaks luude kasvu). Nüüd on tal metallplaat sees ning lennukiga sõitma ei saa minna... Ka arstid imestasid, et kuidas ei kasva luud kokku? Koer ise on veel noor - 4 aastane. Aga hädad käivad temaga kaasas. Kahju on temast! Pole läinud mööda ühtegi aastat kus poleks tema tervisega midagi viga. Muidugi ülejäänud asjad on küll olnud väikesed selle viimase kõrval. Süüa saavad mõlemad koerad ühtemoodi, ühte ja sama kvaliteetset toitu. Erandiks nende kahe elus on see, et Tibi on enamalt jaolt toakoer ja Saksa lambakoer on õuekoer.

Külaline23.08.2004 15:25
Kui olin 12-aastane, läksime emaga Nõmme turule hapukapsaid ostma. Väravas seisis vanem naine, mahukas reisikotis kutsikad. Üks neist, valge lauguga ja valge rinnaesisega süsimust koerake oli naisel süles. Mu ema astus lähemale, et (lühinägelikkus!) kutsikat paremini vaadata, viimane aga kasutas juhust ja tõmbas emal keelega lõuast kuni otsaesiseni üle näo, nii et prillid udused. Seega oli ema süda võidetud ja me võisime Bessie 15 rubla eest endale koju viia. Bessie kasvas 25 cm kõrguseks poolpika läikiva karvaga koeraks, kellel olid kikkis kõrvad ja rõngas saba nagu spitsil. Välimuselt meenutaski ta spitsi. Kui ta vahepeal liiga rammusa söögi peal paksuks kippus minema, oli katsudes tema selg kandiline. Keegi tuttav viskas nalja, et kas me kasvatame teda saapakarbis või.
Bessie oli väga emotsionaalne ja tark koer. Luges näost välja, mis tuju meil parasjagu oli. Tal oli kombeks inimeste jutu vahele segada. Otsis jutust väikse pausi välja ja siis ohkas peenikese häälega, mis kõlas nagu:"Jaah!".
Elas üle koertekatku, aga suri piimanäärme vähki 13 aastaselt.

Külaline30.08.2004 10:36
Tere. Mul oli krants, kelle ostsin 13-15 aastat tagasi Keskturu väravast. Maksin ta eest 10 krooni ja sain tõelise sõbra. Tobi oli selline mustavärvi,kollaka rinnaesise ja rullis sabaga asjalik tegelane. Julgust oli tal kõige jaoks, küll sukeldus vee alla, ujus alati kaasas meres, hirm oli tema jaoks võõras nähtus. Tema ennastsalgavus oli ülihämmastav, mingi asja järele joostes ei takistanud teda miski, kord jooksis ta isegi ühel aiatoolil jala ära, seda selleks et kätte saada minu visatud kivi..:)
Võtsime talle kõrvale varjupaigast suure kaukaaslase ja mingi targa koeraraamatu järgi rohkem isegi leonbergeri tunnustega isase koera. Aga sellest sai selline suuur, tore ja noh, arg kuju. Välimus on kole, kuid valvuriks ta ei kõlba. Tobi suri paar aastat tagasi vanadusse, ei olnud tal ennem tervisehäireid ega midagi. Seepärast olengi nüüd küsimuse ees, kus leiaks samasuguse asjaliku, julge, vapra ja toreda isase kutsika, kes ei kardaks mitte kedagi ja oleks samas ka tore sõber. Kui kellegil on pakkuda taolist segaverelist, siis jätan oma meiliaadressi: andres_putting@hotmail.com

Külaline30.08.2004 11:18
07.08.14.32 Võibolla on sinu koeral paunade põletik. Koer hakkab haisema nagu rohkem kala järgi. See tihti pesemine rikkub koera enda PH tase ära. st. et koeral on oma naharasud mis kaitsevad välistegurite eest. Pigista paunasid siis näed kas on nende viga.

Külaline30.08.2004 12:10
Tahaksin jagada oma väheseid kogemusi krantsidega. Ostsime jaanuari lõpus endale maja. Mõlemad abikaasaga olime elevil uue elukoha üle. Me mõlemad oleme suured loomaarmastajad ja mehel on vanemate juures ka krants Maxy, kes on hundikoera ja njuufa segu. Kuid paraku on koer oma praeguse elukohaga väga harjunud ja nii mõtlesimegi, et ei hakka juba piisavalt vana koera (11a) uude majja tooma. Meie üllatuseks ilmus aga uue maja juurde koer, kes näis olevat kas maha jäetud või ise kodust ära jooksnud. Igatahes oli ta tõsises šokis. Magas päevad läbi sirelipõõsa all. Me ei teadnud kah kohe seisukohta võtta, et mis koer või kas ta kuulub kellelegi. Kui lõpuks nälg ta liikvele ajas, siis mõtlesime mehega, et kui ta siiani ära pole läinud ning keegi teda ka otsima pole tulnud, siis hakkame teda toitama ning kui talle meeldib meie juures, siis las ta jääbki siia. Mõeldud, tehtud! Kutsa oli ilmselt inimestes rängalt pettunud ning ei usaldanud enam kedagi. Naabripere rotveiler oli talle ainsaks sõbraks. Hakkasingi koera toitma. Jätsin talle hingamisruumi ning ei surunud ennast peale. Tahtsin sisendada talle, et meid võib usaldada ning me ei tee talle halba. Kaua aega ei tulnud ta lähedale ning kartis äkilisemaid liigutusi. Tahtsin siiski kogu südamest, et ta meid omaks võtaks ja harjuks meiega. Lõpuks leidsingi meetodi, kuidas teda endale lähedale meelitada. Nimelt söögiga. Panin talle söögi kausiga maha, kuid iga korraga jäin ise sellele lähemale liikumatult kükitama. See mõjus. Pikapeale hakkas ta ka näpuvahelt krõbinaid võtma. Olimegi saavutanud kutsaga kontakti. Siis aga tekkis järgmine probleem - nimi. Koer tundus olevat umbes kahe aastane emane, kes nägi välja nagu hunt, aga segatud rotveileriga. Pakkusin talle seda ja teist nime, et äkki on mõni nimi, mis talle meeldib ning mis tuttav tundub ja millele reageerima hakkab. Lõpuks pakkus minu mees nime Donna. Ja ennäe! Koer reageeris sellele. Nii sai meie kutsa nimeks Donna. Ühel ilusal päeval avastas aga minu ämm, et Donna on tiine. Olime näinud teda koos naabri rotveileriga ja ka ühe isase hundikoeraga. Niisiis ei teadnud me, keda oodata. Arvasime, et küll septembris näeme, kes ja mis... Aga siis, 14. augusti hommikul avastasime, et Donnal on kõhukene kadunud. Ta oli kaevanud kraaviseina koopa, kuhu kutsikad ära peitnud. Aga koht ähvardas kohe-kohe sisse variseda. Nii läks mees päästeoperatsioonile ja tõi kutsikad välja. Ja siis tabas meid taas üllatus. Kutsikaid oli 10. Nii palju poleks me uneski osanud neid ette näha. Tõime kõik pisikesed tuppa sooja. Vaene Donna ei osanud nendega esiti midagi peale hakata. Ei osanud end sättida, et saaks kutsikaid toita ja kuna ka meil mehega oli selline situatsioon esmakordne, ei osanud me teda aidata. Ja siis sündis veel üks kutsikas - Äbarik, nagu me teda kutsusime. Näha oli, et ta oli väike ja väga väeti. Tegime kõik, et teda aidata ning et ka tema kosuks, kuid nii ei olnud mõeldud minema. Ta elas vaid poolteist päeva. Pidasime talle vaiksed matused ja olime rõõmsad, et 10 jõudsasti kosusid. Nüüdseks on nad juba kahenädalased ja silmadki peas. Kõik on rotveileri moodi, sest isa on puhas rotveiler ja ka emas on rotveileri verd. Sooliselt jagunevad kutsikad pooleks - 5 emast ja 5 isast. Ühe kutsika jätame endale, kuid teised tahaks anda headesse peredesse, kes hoolivad koerast ning soovivad endale rotveileri tõugu, kuid veidi hundiverd koera. Kui kellelgi tekkis huvi, siis võib kirjutada aadressil: taivikas@hot.ee

Taivi30.08.2004 12:13
Külaline 30.08.2004 11:18.

Olen algaja koerapidaja, kas seletaksid palun lahti, mis on paunade põletik?

Külaline30.08.2004 12:51
see on pärakupaunade põletik. tavaliselt kui koer roojab tühjenevad pärakupaunad automaatselt. kui ei tühjene võib tekkida põletik. enamasti on probleem väidetavalt pisikestel paksudel koertel. samas minu eelmine koer kannatas selle all ja tema oli keskmist kasvu sale ja liikuv koer. kui need ise ei tühjene tuleb neid tühjendada. asuvad kahel pool pärakut. mina õppisin pigistamise ära. sihuke väga spetsiifilise lõhnaga eritis on. kui on juba põletikus võivad ravi vajada, küünlad vms. täis ja põletikus pärakupaunad võivad tekitada mitmesuguseid vaevusi nt saba juure sügelemine, mida koer kratsima hakkab ja millega kaasneb katkine põletikus nahk (oli minu koeral kui pärakupaunad täis läksid). kui probleem tekib on kindlasti mõtekas küsida infot arstilt, tema õpetab ka pigistamist kui vajalik.
minu info pole kindlati täielik ja võib olla vigane, see on minu enda kogemus. kindlati keegi täiendab.

Külaline30.08.2004 12:53
seda kah veel, et lugesin kusagilt mingi toidulisandi kohta, mis pidavat soodustama pärakupaunade tühjenemist st mõeldud koertele kellel vastav probleem.

Külaline30.08.2004 12:56
Ilmselt on mõeldud pärakapaunasid. Alati ei suuda koer neid loomulikul viisil tühjendada ja siis teeb seda tavaliselt loomaarst, kuid saab ka ise teha. Esimest korda siiski tasuks loomaarsti poole pöörduda. Tunnuseks: tavaliselt koer siis lakub end rohkem ja võib ka natuke määrida ning ebameeldivat lõhna eritada.
Anni70 (sisselogimata)

Taivi30.08.2004 14:14
Aitäh vastajatele. Oskan edaspidi tähelepanu pöörata. Nimelt minu krants (hundi ja rotika segu) haises mingil ajal kala järele. Roiskuläinud soolakala hais oli. Ilmselt pean ta arsti juurde kontrolli viima. Aitäh veelkord, et abivajajat nõustasite.

Külaline30.08.2004 14:31
äkki käis lihtsalt püherdamas kusagil, paljudele koertele meelidb igasugu roka sees püherdada, eriti roiskunud kala jmt

janne30.08.2004 20:14
Tere mul on ka krants!!
Ta on väga 9ilus ja intelligentne..
Ta ei ole üldsegi halvem kui tõukoer..
Ta õpib vääha kiiresti, on sõbralik jne..
Tihtipeale on krantsid isegi targemad ja õpivad kiiremini kui mingid uhked tõukoerad;)

Külaline30.08.2004 21:41
janne
vot oleneb kuidas oskad koera õpetada!
võib nii ja teisiti olla
Triinu

Külaline01.09.2004 00:59
Pärakupaunatinktuur - www-grau.ee

Külaline14.09.2004 08:48
Kõik koerad on mõnusad, kui neid armastada ja hästi kohelda.Endal on kaks segaverelist. Üks on puhta njuufa järglane. Teises on nii njuufa, hundi kui bernhardiini verd. Väga ilusad ja head koerad on. sõnakuulelikud ja terved. tõukorte kogemused puuduvad, kuigi arvan, et olulist vahet pole. Tõukoerte puhul on ehk see eelis, et nende kohta on rohkem teada. haiguste ja käitumise jms. kohta.

Külaline14.09.2004 13:56
Mingeid toidulisandeid pärakapaunade raviks pole. Kui koer haiseb kala järgi on vaja minna arsti juurte. Arst loputab paunad tühjaks ja paneb rohtu. Iga 2-nädala tagant pead ise paunasid tühjendama. Tavaliselt, kui pole lastud põletikul krooniliseks minna,kaob see häda. Peab jälgima ka väljaheided,see ei tohi olla vedel siis ei tühjene paunad. Nii et kannatust ja veel kord kannatust,kellel on see probleem. Sest see on üks tüütu asi. Ptüi,ptüi mina sain sellest hädast lahti kui hakkasin toitma eukanubaga. Muidugi kui midagi muud ei aita siis lõikus.

Külaline01.10.2004 13:43
kas kellegil on ära anda kutsikaid??
aga väikest kasvu ja isast aga kui isast ei saa siis võib olla emane kah.
kui on siis helistada numbril:55988299
aitäh

Külaline01.10.2004 14:19
Esimene müüt - krants on parema tervisega! Kõik kes on nii naiivsed (või on puudunud bioloogia tundidest) need võiksid lugeda siit samast lemmik.ee foorumist teemat "Krants on parema tervisega?"
Teine müüt - milleks ikka need paberid vajalikud on?! Lugege siit samast teemat "Paberitega või ilma..."

Uhked tõukoerad? Keegi mainis siin uhkeid tõukoeri :S Võtame näiteks kuldse retriiveri - jube hea õppimisvõimega ja tuntud kui maailma sõbralikuim tõug. Kuldsed muide ei suuda proilompidest ja veekogudest minutitki eemal olla... ja uhkeks seda tõugu küll nimetada ei saa... pole kapriissed ega õrnakesed... aga samas hoolitsevad & hoolivad...
Tõukoerad pole mingisugused peened loomaksesed ja rikaste lõbu...
Eriti ma vihkan sellist arvamust nagu pajudel krantsiomanikel on nagu NENDE koer oleks kõige targem... ärge olge nii kitsarinnalised ja ühekülgsed... mõned neist täiskasvanud inimesed ja pole ikka veel aru saanud, et teised koerad võivad palju "targemad" olla. Targemad all mõtlen õppevõimet ja õppetahet.

Külaline02.10.2004 15:26
mul on koer kes on väga armas ta isa oli mingi piirivalve koer ja ema puhas saksalambakoer ta on rebasenäoga ja mudu täitsa saksalamba koer ainult heledam kas muidu on olemas ka krantside näitusi kui jah siis kus ja palju maksab aga kas ka krantside hüppevõistlusi kaa on ma dresseerin oma koera iga päv u 2 korda ja ta kõrgeim saavutus on 1.45 ta on seda u 10 korda hypanud...ja edukalt...:)

Külaline02.10.2004 17:09
Krantsidele korraldatakse Match Show-sid ;) Nende kohta leiab infot internetist, näiteks bokseripesas on ikka teada antud kui mõni Match Show tulekul ;)

Külaline09.10.2004 10:49
Ka minul oli kunagi karjakrants.Minu arvates on krantsid targemad.Neile saab k6ike 6petada ja naad v6tavad palju kiiremini 6ppust kui t6ukoerad.

Külaline09.10.2004 11:50
TO eelmine külaline:
Kasvata ennem üks tõukeor üles ja siis võta sõna teemal "kumb on targem".
Kust sa tead, et nad võtavad kiiremini õppust?
Mina näiteks ei tea ühtegi tõugu kes oleks "loll kui lauajalg", kuigi tean mõningaid isendeid. Aga ka krantside seas on mitmeid isendeid, kes ei õpi just kõige paremini.

Külaline11.10.2004 16:24
mm..
mina olen oma krantsi pihta vega õnnelik.
olen meeletult rahul et kunagi kinkis mu parium sõnranna mulle mu 13. a sünnipäevax ilusa koera.
ema on tal dalmaatsalne.
:D
aga minu kutsuke on dalmaatslase ja tiiger boxeri segu.
ta on nagu mega.
tal on tiigerboxeri keha kuju.....:D AGA värvuselt täielik dalmaatslane:d
kÕIGE KALLIK KOER MULLE:d
Ja kõige vägevam tema juures on see et tal on 1 silma ümbrus must. teine lihtsalt valge pisikeste täppidega-.
:D
Jaanika. iamthedevil21@hotmail.com
kõik kes tahavad kellegiga suhlda....võtke ühendus:D

Külaline11.10.2004 16:28
v2ga huvitav koer tundub sul olema :)
kas saaks tema pilti kuskil n2ha?

lyan

Külaline12.10.2004 09:13
Ma ei hakka sõdima, kuid vastan Annaliisa küsimusele (09.08.2004 01:56)
tean väga hästi mida tähendab sugulusaretus.
paaritatavad isendid on oavahel suguluses, kui tõu isendid keskmiselt nt samast sugupõlvest isa x tütar, kuid sugulussuhe võib ka kaugem olla
osad kasvatajad pooldavad seda metoodi ja on ka eitavaid seisukohti.
tahetakse vanematel esinevad omadused nende järglastel kahekordistada.selles on sugulusaretuse jõud, aga kahjuks ka nõrkus. kahekordistuda võivad ka negatiivsed omadused.
see nõu8ab asjatundlikkust ja palju head õnne.
kuid väikese arvulisele tõule toob see pigem kahju, kui kasu.
Annaliisa kõik kasvatajad ei poolda sugulus aretust
on olemas veel: liiniaretus, rühma aretus, sugulus väline paaritus, sarnasusel põhinev paaritus ja ristamine, mida üldiselt pole lubatud.
Terv
Triin & Bella

Giselle112.10.2004 10:09
Mina usun seda täiesti,et krantsid võivad parema tervisega olla. Krantside all ei mõtle ma mitte paberiteta "tõukoeri",vaid ikka juba mitmendat põlve krantsusid.

Tõukoertel ju probleemiks ka ülearetus-mind panevad küll mõtlema jutud,et kutsikas ei tohi joosta,mängida teiste koertega,hullata lumes vms (düsplaasiaoht).
Lühik... koertel probleemiks halb kuumataluvus,mis keelustab täiesti südasuvised rännakud,mitmed saksa lambakoerad kannatavad seljavaevuste all..minuarvates pööratakse tõukoerte aretuses nende tervisele ja ka iseloomule palju-palju vähem tähelepanu,kui atraktiivsele välimusele.
Taolisi näiteid võib tuua palju.

Kui sain millestki väga valesti aru,siis palun parandage:),saan ise ka palju targemaks.

Giselle112.10.2004 10:10
*lühikoonulistel

Külaline12.10.2004 10:49
Tõukoertel ju probleemiks ka ülearetus-mind panevad küll mõtlema jutud,et kutsikas ei tohi joosta,mängida teiste koertega,hullata lumes vms (düsplaasiaoht).


K... koertel (ka tõukoertel) pole düsblaasia ohtu.
Ma mõtlen selle all väiksemaid ca alla 30kg koeri.
Kuid 30kg või üle selle on koertel oht.
Kutsikad ei tohi end ülekoormata.
Pikki retki ette võtta.
Ei saa üleüldiselt võtta
Tean et kuldsetele on väga head aretusreeglid nt
B, C puusadega koera võib ainult paaritada A, B puusa koeraga
siis on veel silma uuringud kohustuslkud ja tulemus peab olema ``puhas``.
Koerad võivad hullata, mängida!
Palun ehk mataks sõjakirve maha!
Teema juurde tagasi
Nii krantsu kui ka tõukoer on inimese parimad sõbrad
ja mõlemad on KOERAD


Triin & Bella

Giselle112.10.2004 17:57
Ei olegi siin mingit sõjakirvest:)
Aitäh Triin & Bella,sain ise ka veidi targemaks jälle:)

Külaline12.10.2004 18:57
Gisellel oigus, nii kui inimene koerale partnerit valima hakkab omaenda kriteeriumide jargi lahevad asjad tihtipeale viltu, krantside puhul toimib natukegi looduslik valik. Nii monestki toukoerast naha et talle absoluutselt ei meeldi oma toust partnerid aga jumaldab monda krantsi voi teisest toust koera-eks tema teab paremini. Pane end ise toukoera nahka-vahetame rollid ja kujutame ette et koerad voi miskid tulnukad peaks inimesi koduloomadena, siis tuleks sul tanaval vastu vagagi kummalise valimuse ja geneetiliste syndroomidega inimesi kes tulnuka silmaga vaadates nunnud aga sulle endale vardjad tunduvad.
Liigesedysplaasiad voivad ka keskkonnast pohjustatud olla, koerad ei soo enam toitu mida nad tuhandeid aastaid soonud on ja vaktsineeritakse neid ka raskelt (mis ei tahenda et ei oleks vaja vaktsineerida)

Külaline15.10.2004 13:47
ära anda heasse peresse õuekoerad
4 emast 4 isast
4 heledat 4 tumedat
ema hundikoer isa laika
Metskasti 15 Viimsi vald
51 42 816
ivo.ustav@vagner.ee

Külaline15.10.2004 15:11
Nii monestki toukoerast naha et talle absoluutselt ei meeldi oma toust partnerid aga jumaldab monda krantsi voi teisest toust koera-eks tema teab paremini.
Koertel pole omavahelist armastust, ega tundeid.Kui keegi arvab siis kutsikad ei sünni ``puhtast armastusest``
Mida tähendab vaktsineeritakse neid ka raskelt ?
Triin & Bella

Külaline15.10.2004 16:16
Muidugi mitte armastusest, aga partneri valiku taga on hoopis peenemad bioloogilised mehhanismid , mis isegi inimeste puhul kehtivad.Ja raske vaktsineerimise all mõtles kylaline ilmselt seda , et tänapäeva koer saab igal aastal kompleksvaktsineeritud, millel ka omad varjukyljed (aga see juba omaette teema).USA-s on muide juba yle mindud iga 3 aasta tagant vaktsineerimisele või siis vaktsineeritakse vastavalt vajadusele , mida näitab vereseerumi antikehade tiiter.

Külaline15.10.2004 18:13
Lisan 16;16 vastusele 15;11-le veel:

"Koertel pole omavahelist armastust, ega tundeid"
Sutsu julmalt oeldud. Pavlovi aegne arusaam. Ara alahinda loomi, lopuks me ise ka ju loomad. Naidatud et isegi lammastel ja kanadel tunded missugused www.newscientist.com/ news/news.jsp? id=ns99996320 Paneb ehk teise pilguga oma koerale vaatama?

krompskont17.10.2004 11:35
Minu koer on krants - dogi ja dobermani sega.
Kasvult meenutab, siis rohkem dogi ja iseloomult ja välimuselt rohkem nagu doberman, kunagi veneajal saime ta puhta dobermani pähe, aga mida aeg edasi läks seda vähem oli näha, et siit mingi doberman tuleb. Ta võeti vanematelt väga noorena ära ja seetõttu ei salli ta teisi koeri ja on täielikult inimesest sõltuv (ei lase oma inimesi kaugele ära, kardab pidevalt maha jääda). See, et ta teisi koeri ei salli on palju probleeme tekitanud - maal otsustas tema nimelt üle aia hüpata ja just loomaarsti rottweilerit rünnata (kes jooksis ratta kõrval, niiet ümber käis ka loomaarsti poeg). Veider huumor tal, see oleks peaaegu et kurvalt lõppenud.

Gloria26.10.2004 00:07
Meil on ka üks krants.Ei teagi kellele ta sarnaneb.Tegelikult leidsime ta oma hoovist.Arvatavasti on teda pekstud, sets nii kui sa mingi pikema asja(hari, labidas, piljardikepp jne...) kätte võtad, tõmbab ta sama jalgi vahele ja läheb ära.Aga jube hästi kuulab sõna.Kui sa küsid :"Kas sa õue tahad minna?" siis ta vastab.Jaatavalt haugates ja eitavalt ei tee välja.Kui sa ütled et mine oma tuppa, täidab käsu.Ja igasti tark koer.
=)))

Külaline28.10.2004 20:42
tänu suurema korteri ostmisele, julgesime perega hakata ka koera võtmisele. Vaatamata avarusele, oli pere ühiseks sooviks võtta väike koer, keda oleks kerge igale poole kaasa võtta jne. Mulle on väikesest peale meeldinud šoti terjerid ja sügisesel koertenäitusel oli lisaks mustadele näha ka nisukarva kuts, perenaine oli igati kena ja jagas infot koera kohta ohtralt, parasjagu oli peres ka üks kutsikas, kes oli veel vaba-aga, kahjuks ei saanud me seda koera võtta, kuna hind oli 15000.-no ei ole sellist raha ja ainult värvi eest isegi poole rohkem maksta...( saan aru küll, et haruldane, aga siiski) hea küll, kuna koera teema jäi endiselt õhku ja tahtmine endal ega lastel ( kelle pole tähtis mis koer)kuskile ei kadunud leidsin uue tõu, mis meile hirmsasti meeldis-cavalier king charles spanjel- no nii, hind küll kuni poole võrra madalam aga ikka vaatasime, et sellist raha me ka välja käia momendil ei saa... ja järsku käis idee fix,kuna me tahame lihtsalt lemmikutet, ei pea ju võtma tõukoera ( kuna meil ei ole ju plaanis koerakasvatajateks hakata ega ka näitustel käia jne) -, tuleks leida hoopis üks mõnus krants, kes teadaoleval ei maksa palju, või ei maksa üldse ja on täpselt sama armas kui kõik teised koerad-mõeldud-tehtud-leitud (ma loodan), igatähes lähme me pühapäeval potensiaalset sõpra vaatama ja loodetavasti toome ta varsti koju. jutu mõte ei ole see, et ma rahanapusest ei saa tõukoera võtta ja võtan siis hädapärast krantsi, vaid see, et kõige tähtsam on leida endale hea sõber, olenemata tõust ja tiitlitest.

Külaline28.10.2004 21:35
Tõukoeri saab ka näiteks järelmaksuga osta, raha taha asi kinni ei jää.
Kui tahad paberiteta koera siis soovitan võtta koera varjupaigast (saadaval ka kutsikaid), sealt saab koera tasuta, sa päästad ühe elu ja saad teha koera õnnelikuks ja sa ei aita kuidagi kaasa puppymillerite ärile (inimestele, kes teevad raha pärast kutsikaid, mõtlemata vanemate või kutsikate tervisele ja heaolule). Võru koerte varjupaika näiteks tuuakse homme 6 kutsikat, kõik otsivad head kodu ja nende eest midagi maksma ei pea.

Külaline30.10.2004 15:56
ma kavatsen endale ka väikese krantsi saada:)

Külaline30.10.2004 17:06
Tõesti krantsihuvilistele soovitan ka mina kogu südamest varjupaigast lemmik võtta.Sealt samamoodi kutsikaid ei pea ju täiskasvanud koera võtma.Olen veel kuulnud,et varjupaiga koertest saavad kõige ustavamad ja paremad koerad,sest oskavad kodu ja sooja tuba hinnata poputatud penidest rohkem.

Külaline31.10.2004 10:48
Minu koer pidi olema kaukaasia lambakoer aga tuli hoopis krants.
Ema on tal kaukaaslane aga ta ise näeb kyll rohkem laika moodi välja
eriti lääne-siberi laika moodi
kuid samas võib ta isa olla ka saksa lambakoera moodi tegelane

Külaline31.10.2004 20:00
To lyan.
ee....kui ma saan need ära scännida:P
ja sa mulle kunagi oma msni näitex annad siis ok.
Nagu. siis saan need sulle saata:D
enne pean aga veidikese scännimisega tegelema!

Külaline22.11.2004 13:35
Krantsisoovijatele soovituseks:
Vaadake Tallinna Kodutute Koerte Varjupaiga kodulehele, seal on pildid nii suurtest kui väikestest, nii kutsidest kui täiskasvanud koertest http://www.hot.ee/koertev...

Külaline22.11.2004 13:36
http://www.hot.ee/koertev... sõi lõpu ära

Külaline22.11.2004 13:56
eelmistele täpsustuseks
aadressilõpp ........... koertevarjupaik

Thinkpad08.06.2005 17:12
Mina tahan varjupaigast võtta ühte labradori moodi emase kutsika.
Rääkisime ema ja isa ja õega,et võiks küll.
Paari päevapärast lähme järgi!
PAkkuge nimesi!
Varjupaiga lehel On labradorimoodi emase pilt klikkige ja seal all on kutsikad minu omaks saab esimesena olev poiss!
Broneerisin ta!
www.hot.ee/koertevar... seda iludust!!!!!!!!!!!!!!

Wintsu;)08.06.2005 21:52
Hmmm...Kui ta on poiss siis näiteks Tommi?!:D

Kalliz-P2ikseke09.06.2005 00:49
Kunagi helistati minu vanaemale, et Mähel jookseb must krants,äkki tahame endale,kodu tal polnud.
Sõidetigi kohale ja pyyti ta kinni. Musta värvi,kurgualune valge ja palmi meenutava saba otsast ka valge. Nimeks sai Terri. Kuna teda oli kividega loobitud siis võis ta kätte kinni karata(paar korda ta ka seda tegi)Ta oli kõige,kõige vingem koer üldse.
Kui kive vette viskasime siis meeldis talle neid "päästma minna" ja alati pani pea vee alla, kuna tal olid kõrvad lontis siis jäid tal kõrvad haigeks. Õnneks need paranesid üsna ruttu. Lõpuks kui ta juba vähemalt 10 aastat vana oli sai ta autolt matsu, jalaga midagi juhtus ja see läks mädanema. Me püüdsime teda ravipüssist lasa(ta ei lasknud kedagi ligi) aga see ei õnnestunud. Ükspäev teda polnud aias, jooksin ringi nagu segane, otsisin,vaatasin tema lemmikpaikadesse. Siis läksin randa(tema kõige lemmikum paik) ja seal ta oli väike must kogu lebamas, surnud. Ma pidin ära minestama, isa tõi käru ja siis matsime ta maha:'(

Ta oli nii mitmete koete tõugu, sellist kuskil pole, mitte kuskil. Ükspäev panen tast pildi üles, ja siis võite nuputada mis tõugude segu ta on. Väga tahaks teada!

pontucc09.06.2005 08:52
Tere
Mul on ka väike krantsi poiss Pontu.Ta on 2 aastane. Minuarust on isegi krantsid palju nunnumad kui teised tõukoerad aga mina armastan kõiki koeri nad on mega armsad loomad.Aga kui võtad krantsi nt varjupaigast siis on sul hea meel sest sa oled ju ka koera aitand.

Marikesekene13.07.2005 15:16
Minu suur kuca on labradori ja saksa lambakoera ristand. Välimus enamvähem nagu mustal labradoril, ainult koon natukene pikem.
väga armas ja tubli 5 kuune kutsikas. :)
supper !
Mari.

laululuik14.07.2005 12:42
mul on 10-kuune emane koerake,bella-donna täpsemalt(mingi terjer,ise kaldun arvama et,skye terjer ja segavereline bolonka.)

phantrike14.07.2005 18:47
Mul on kodus kaks koera 4a.emane bokser ja tema krantsi tõugu poeg Mõmmi.Oma bokseriga olen käinud koerte koolis ja püüdnud nii hea kui kurjaga teda õpetada -kuid asjata .Sellist jäärapead annab otsida -.kui tema ei taha siis ta ei täida su käsklusi .Kuid Mõmmi on väga õpihimuline ja kuulekas koer .Talle kohe meeldib käsklusi täita ja nendest kinni pidada.Need geenid on vist tema isalt päritud-isa on hundikoer.Mina olen oma krantsikesega väga rahul.Ja ta on tõeline laste sõber ja hea valvur. Mul on kodus neli pisikest kuuvanust segaverelist kutsikat .Kui kellegil on soovi saada endale sõpra siis andku teada .Võin saata ka pildi.Kommenteerimine ainult registreerinud kasutajatele

 
Viimased vestlused  
PALUN ABI!
(Regiiiiina13 20.08.2015 21:39)
Koolitust kutsikale Harju- või Raplamaal?
(Karina123 18.05.2015 13:32)
Trixie või Roadmasteri koeravõre?
(Crescent 01.05.2015 23:36)
Müüa universaalne auto koeravõre
(miapeil 01.05.2015 23:34)
Loomade Nimel kutsub kinno! – „Pedigree dogs exposed“ (2008) Tartu, 04.05 kell 18:00
(LoomadeNimel 01.05.2015 21:11)
Uuemad kennelid  
Custos Liminis
(Hovawart,)
Coco Puff
(Malta koerake,)
Bajker
(Kesk-aasia lambakoer,)
Frosty Charm
(Beauceron,)
Royal Brown
(Labradori retriiver (Labrador Retriever), Siledakarvaline retriiver (Flat Coated Retriever),)
Küsitlus  
 
Kuidas oled toetanud kodutuid loomi?
Olen aidanud leitud loomale kodu leida
Olen pakkunud varjupaiga või leitud loomale hoiukodu
Olen annetanud varjupaigale raha
Olen annetanud varjuapaigale toitu ja loomatarbeid
Osalen varjupaigas vabatahtlikuna
Olen võtnud oma kasulapseks kodutu kassi
Olen võtnud oma kasulapseks kodutu koera
Olen aidanud kodutuid loomi muul moel
 
 Vaata vastuseid 5191 
 Vaata vastuseid 
 
© Lemmikmeedium OÜ | Toimetus | Reklaam
.